דאגות של עורך דין לעומת סוכן ביטוח

תוכניות טלוויזיה שעוסקות בעורכי דין, משפטים וכדומה, תמיד מציגות לנו מראה מאוד מלבב ואופטימי על כל הצוות במקום. בדרך כלל מדובר בעורכי דין אשר עם כל הקשיים שהם מתמודדים איתם, בכל תיק ותיק, קשיים שיוצרים את הדרמה בסיפור, בסופו של דבר הם תמיד מנצחים. בדרך כלל מדובר גם בעורכי דין שנראים טוב, יש להם חיי חברה מלאים, במילים אחרות, סיפור הצלחה. המציאות היא כמובן שונה, בפרט במדינה כמו ישראל בה יש לעורכי דין לא מעט דאגות, לא מעט קשיים, ולא כל סיפור בו הם מעורבים הוא בהכרח סיפור הצלחה. אנחנו יכולים למנות שורה ארוכה של דאגות איתן מתמודדים עורכי דין בכל תחום שהוא.

 

דאגות של עורך דין

 

למה הכוונה שמדובר בדאגות של עורך דין?

כשאנחנו מדברים על דאגות של עורכי דין, אנחנו מכוונים לכמה וכמה נקודות. החל מהעובדה שיש כמות גדולה של אנשים שעוסקים בתחום, מה שכולנו כבר מכירים בשם הקוד “הצפה של המקצוע” מה שהופך את השוק לתחרותי מאוד, ולא קל לכל עורך דין מתחיל להיכנס ולהשתלב בו. זה ממשיך בכך שהתהליכים המשפטיים נמשכים זמן רב, הרבה מעבר למצופה, וכלה בסיום של חלק מאותם תהליכים.

כאן אנחנו מגיעים אל דאגות של עורכי דין ברמה אחרת. הכוונה היא, דאגה מפני תביעות משפטיות אפשריות כנגדם. זה אולי נשמע מוזר, אך גם עורכי דין מוצאים את עצמם על מושב הנתבעים בבית המשפט, ולו בגלל העובדה הפשוטה, שלא פעם לקוחות מחליטים לתבוע אותם בגין עבודה לא מקצועית, בגין טעות בשיקול דעת, רשלנות או מסיבות אחרות. עורכי דין לא יוצאי דופן מבעלי מקצוע אחרים בתחומים שונים. לא מעט רופאים או מטפלים מוצאים את עצמם במצב דומה, לא מעט קבלנים, חשמלאים, אינסטלטורים ובעלי מקצוע בתחומים שונים, מוצאים את עצמם גם במצב בו הם נתבעים על ידי הלקוחות שלהם. בדרך כלל זה נובע מתוך תחושה שהם קיבלו שירות לא אחראי, רשלני, שירות שלא ענה על הציפיות שלהם.

 

כיצד עורכי דין יכולים להתגבר על זה

באופן מעשי, אי אפשר להתגבר בהכרח על תביעות של לקוחות אם הם מחליטים לתבוע, אך כן אפשר להימנע ממצב שזה יגרום לקריסה כלכלית ומקצועית. לשם כך יש צורך לרכוש ביטוח אחריות מקצועית כמו בחברת אדוויס

שמותאמת לעורכי דין.

ביטוח חיים כזה מאפשר לכל עורך דין ליהנות מהגנה של חברת ביטוח. זה מאפשר לכל אחד להמשיך ולעסוק בתחום בזמן המשפט, מבלי לחשוש מהשאלה של עלויות כלכליות או משאלות אחרות שיכולות להשפיע על התפקוד היומיומי. ייתכן שבסיום התהליך, אחרי גזר הדין, תהיה לכך השפעה, אך בכל הקשור לעלויות המשפט ועלויות התביעה, אזי שחברת הביטוח אחראית לשלם בהתאם לתנאי הפוליסה ולמה שסוכם בינה לבין הלקוח שלה, קרי בינה לבין עורך דין אשר רכש ממנה פוליסת ביטוח אחריות מקצועית.

MY ADVCIE מעניקה בנוסף שירות של סדר בתיק הביטוחי באמצעות הר הביטוח ובדיקה של כפל ביטוחי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button דילוג לתוכן