מדוע כדאי לעשות ביטוח בריאות גם כשאתם טסים למדינה שיש לכם אזרחות שלה?  

ביטוחי בריאות, בין אם בארץ ובין אם בחו"ל מהווים דבר חשוב ביותר. בכל פעם שטסים לחו"ל, ואין זה משנה לאיזו מדינה, חשוב לוודא שיש ביטוח תקף, לכל תאריכי השהות בחו"ל. לאור המצב שהרבה ישראלים נושאים בכיס לא רק דרכון ישראלי אלא גם דרכון של מדינה זרה (מה שאומר שיש להם בעצם אזרחות נוספת), כדאי לחדד נקודה מרכזית. גם אם טסים למדינה שיש לכם אזרחות שלה, למשל אתם טסים לפורטוגל ויש לכם דרכון פורטוגלי, גם אז חשוב שיהיה לכם ביטוח בריאות.

האם יש דבר כזה, רפואה פרטית בחו"ל

בואו ניקח מקרה לדוגמא. בני זוג שקיבלו לא מזמן דרכון פורטוגלי מחליטים לנסוע לחופשה בפורטוגל. הם יוצאים מתוך נקודת הנחה שכמו שיש להם בארץ רפואה ציבורית טובה למדי, כך גם בחו"ל. אז חשוב להבהיר חד משמעית, יש הבדל של שמיים וארץ בין כל הנושא של רפואה ציבורית בארץ לבין הנושא של רפואה ציבורית בחו"ל. זה הדבר החשוב ביותר שיש לזכור לפני כל נסיעה. כלומר גם אם יש לכם דרכון פורטוגלי, לא מובטח לכם לקבל רפואה ציבורית ברמה גבוהה כאשר אתם נמצאים שם בנסיעה של נופש או טיול.

רפואה פרטית באירופה, האם זה עניין יקר

כמעט כל מי שעיניו בראשו יודע כי בארצות הברית הרפואה הפרטית הינה עניין יקר, יקר מאוד. כיום, גם במציאות של האיחוד האירופי, לא ניתן לומר כי הרפואה הפרטית באירופה ניתנת במחירים השווים לכל נפש. גם באירופה, על מנת ליהנות משירותי רפואה ברמה גבוהה נהוג לרכוש ביטוחים פרטיים. ביטוחים שמכסים נושאים שונים ועומדים לרשותכם בשעת הצורך. כלומר, לא משנה אם יש או אין לכם דרכון זר, כאשר אתם טסים למדינה כלשהי, בארצות הברית או באירופה, עם בריאות לא משחקים. חשוב ואפילו חיוני שיהיה ביטוח בריאות שתואם למטרת הנסיעה.

ביטוח תואם נסיעה

בעלי אזרחות זרה שמתגוררים בארץ יוצאים לחו"ל מסיבות שונות. יש שיוצאים לנסיעה ארוכה כדי לבחון אפשרויות השקעה בנדל"ן. יש שיוצאים למדינה שבה יש להם אזרחות, כדי לקדם הקמה של עסק או להרים מיזם של יבוא מוצרים לישראל (או יצוא). גם בעלי דרכונים זרים יוצאים לפעמים לנופש, לטיולים משפחתיים או לטיולי אקסטרים. אנשי ביטוח מנוסים מדגישים כי חשוב מאוד להתאים את הביטוח למטרת הנסיעה שלכם. וודאו לא רק שאתם יוצאים עם ביטוח מופעל בתוקף אלא שהכיסויים השונים באמת מספקים לכם את מה שצריך, מתי שצריך.

ניקח לדוגמא משפחה שיוצאת לטיול במדינה באירופה, למטרת קמפינג ולאחר מכן סקי. אחרי שהבהרנו שאזרחות איננה תחליף לביטוח בריאות, הגיע הזמן לבחון את האותיות הנוספות של הסכם הביטוח. ביטוח בריאות רגיל מספק כיסוי טוב למדי לתיירים מן השורה. אבל כשטסים לטיול שכולל סקי או כל פעילות אקסטרים אחרת, חשוב לוודא שיש ביטוח בריאות המכסה פעילות כזאת.

באותו האופן, נדגיש שיש ביטוחים שמתאימים לנסיעות עסקים או לנסיעות עבודה לתקופות קצרות או ממושכות. יש ביטוחים שמותאמים לסוגי עיסוקים שונים. כמובן, יש ביטוחים גם לטובת רילוקיישן לתקופה של מספר שנים. כיסויים נפרדים בדרך כלל מספקים מענה לטיפולים דנטליים, מה שלא רלוונטי אם הטיסה איננה לתקופה ארוכה.

ביטוח בריאות וכיסויים נוספים

לסיום נבקש לשתף טיפים חשובים: יש ביטוחי בריאות לחו"ל, עם כיסוים נוספים. למשל ביטוח שמעניק כיסוי למקרה של התבטלות הנסיעה. ביטוח שמכסה כבודה, טיפולי שיניים בחירום, חבות צד ג' ועוד. שקלו היטב מה הצרכים שלכם ופעלו בהתאם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button דילוג לתוכן