מה המשמעות של כפל ביטוחי בשנת 2019

כיום ניתן לראות תופעה בשל כפל ביטוחי -מצב בו לקוחות מוצאים את עצמם משלמים לא מעט כסף  בלי לקבל תמורה. בדיוק בשל כך קיימת חשיבות רבה לבחון את הנושא על מנת לא למצוא את עצמכם משלמים הון עתק על ביטוחים כפולים.

 

מהו כפל ביטוחי

חברות הביטוח משכנעות לקוחות רבים לרכוש כפל ביטוחי  אבל נשאלת השאלה האם מדובר בביטוחים הנחשבים חיוניים עבורנו.  למרות הרצון של ישראלים רבים לא לשלם הרבה על הביטוח , הם מוצאים את עצמם משלמים כפול.  המצב של כפל ביטוחי נוצר כאשר המבוטח מוצא את עצמו משלם על יותר מביטוח אחד. כך לדוגמא סיטואציה בה המבוטח משלם על שני ביטוחי בריאות בחברות שונות  כאשר כל אחד מהביטוחים מכסה על השתלות סכום של עד מיליון שח. במידה והוא יאלץ לעבור השתלה שעלותה גבוה יותר מהסכום אז החברות יתחלקו בתשלום.

 

כפל ביטוחי

 

ניתן לראות מספר סוגי ביטוחים

ניתן להבחין במספר סוגי ביטוחים- ביטוח מסוג פיצוי- ביטוח זה מקנה למבוטח סכום פיצוי קבוע מראש ,כאשר הדוגמא הטובה ביותר היא ביטוח חיים ריסק בו במקרה של מוות חברת הביטוח תשלם את הסכום כפי שמוגדר בפוליסה.  ניתן להבחין גם בביטוח מסוג שיפוי: ביטוח מסוג זה מקנה למבוטח החזר של הוצאות בהתאם להוצאות המבוטח בשל המקרה.  מה למשל? מקרה בו המבוטח צריך לעבור ניתוח.

למה נוצר מצב של כפל ביטוחי

מצב של כפל ביטוחי נוצר בשל מגוון סיבות כגון מבוטח שאינו זוכר או לא מבין בדיוק אילו ביטוחים יש לו וכך מוצא עצמו רוכש ביטוח נוסף.  במקרה הזה, הוא מוצא את עצמו משלם על כפל ביטוחים. סיטואציה בה מבוטח אשר יש לו ביטוח קבוצתי מטעם מקום העבודה אבל מעוניין לרכוש גם ביטוח פרטי.   מקרה של מכירה אגרסיבית מצד סוכני הביטוח ללקוחות.


האם ניתן להימנע ממצב של כפל ביטוחי

נשאלת השאלה האם ניתן להימנע ממצב של כפל ביטוחי והתשובה היא כן בהחלט. חשוב מאד לבחון את המצב. באמצעות בדיקה של הביטוחים השונים ניתן לבחון את הסיטואציה וכך להימנע מכפל ביטוחי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button דילוג לתוכן