מה זה ביטוח שותפים?

חברות רבות הינן בבעלות של שני שותפים או יותר אשר הקימו או פיתחו ביחד את העסק או החברה במשך שנים רבות. לרוב היחסים בין השותפים הינם בעלי אמון וכבוד כלפי אחד השני ואף מוגנים בהסדרים והסכמים אך במידה ואחד מהשותפים נפטר, שאר השותפים יכולים למצוא עצמם בזעזוע קשה לבית העסק ובהתמודדות עם בני המשפחה של השותף שנפטר כאשר משפחתו מבקשים פיצויים, אחוזים מבית העסק ואף לעיתים דרישה להכניס שותף יורש ממשפחתו של השותף שנפטר כדי שיחליף את מקומו. ביטוח ריסק שותפים נותן מענה בדיוק למקרים הללו.

ביטוח שותפים

כיצד ביטוח שותפים יכול להועיל במקרים אלו?

אז ביטוח שותפים הינה פוליסת ביטוח המבטחת את השותפים בחברה. בעזרת שימוש בפוליסה זו ניתנת לשותפים האפשרות לקנות את האחוזים של השותף שנפטר מיורשיו כאשר הכספים המשמשים לקניית חלקו בחברה מקורם בפוליסת הביטוח. שווי הסכום הפיצויים לאחר פטירתו של שותף נקבע על פי חלקו היחסי בחברה ושווי החברה בפועל. כמו כן יש לקבוע מראש את תהליך פירוק השותפות בעת פטירת אחד מהשותפים.

במידה והעסק מצוי בחובות ניתן לקבוע שלאחר כיסוי החובות ומכירת כל נכסי החברה יקבלו יורשיו של השותף שנפטר את חלקו היחסי ובמקרה המועדף לרוב, קונים השותפים הנותרים את חלקו היחסי של השותף שנפטר מבני מיורשיו וכך הם יכולים להימנע מהכנסת שותף שאיננו טבעי לעסק. למידע נוסף הכנסו לאתר my advice.

מהם היתרונות שבקניית חלקו היחסי של השותף שנפטר?

כאמור, כאשר אדם שהינו שותף בחלק מחברה נפטר, חלקו היחסי נשמר ושייך ליורשים כאמור בני משפחתו. מכיוון שכך המצב, בני משפחתו יכולים לקבל ברגע אחד השפעה רבה על התנהלות העסק ותפקודו. במקרים מסוימים, יכולים לדרוש בני המשפחה להכניס שותף מטעמם על מנת להחליף את השותף שנפטר בעסק וכן זה יכול לקדם אינטרסים המנוגדים לשותפים כמו קידום מכירת העסק בהפסד על מנת להשיג מכירה מידית או שהשותף החדש יקשה על ניהולו השותף של העסק מכיוון שהוא איננו רואה עין בעין את ניהול העסק כמו שרואים כלל השותפים.

וכמו כן ביטוח  שותפים יכול להועיל לשותפים בעודם בחיים על מנת להבטיח את המשך הנאתם של בני משפחתו או המוטבים ולשימור רמת חייהם במקרה ובו נפטר. מכיוון שמכיר בעל העסק את התנהלות העסק מקרוב, יכול להסכים עם השותפים מראש כיצד יש להתנהל במצב לא רצוי של פטירתו, איבוד כושר עבודה וגם במקרה של פרישת אחד מהשותפים. למידע נוסף עבור סוגי ביטוחים לחצו כאן.

פספורט קארד ביטוח נסיעות לחו”ל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button דילוג לתוכן