מיהם הנהנים העיקריים של ביטוח חיים?

מיהם הנהנים העיקריים של ביטוח חיים?

לציבור הרחב מוצע על ידי חברות הביטוח ביטוחי חיים שונים המכסים בפני מוות או אובדן כושר עבודה אשר נגרם ממחלות, תאונות ועוד. רוב האנשים רוכשים את ביטוח הריסק אשר מתחלק לשתי צורות עיקריות, ביטוח ריסק בעל מרכיב של חיסכון וביטוח ריסק טהור.

למי מיועד ביטוח החיים?

בדרך כלל, כאשר אדם נפטר, הוא מותיר אחריו בני משפחה ופעמים רבות גם ילדים צעירים. כדי להבטיח את עתידה של משפחתו ושזו לא תישאר ללא כל הכנסה לאחר פטירתו, יכול האדם לרכוש מראש ביטוח חיים על מנת להתכונן לתרחיש שכזה. ביטוח חיים ריסק הוא למעשה ביטוח אשר מעניק פיצוי לשארי האדם במקרים כאלו כאשר בדרך כלל הנהנים מהפיצויים הללו הינם בן או בת זוגתו של האדם או ילדיו.

ביטוח החיים מספק לשאריו של האדם הכנסה קבועה אשר מיועדת להחליף את ההכנסה שהאדם סיפק למשפחתו טרם פטירתו. ניתן לבחור בביטוח חיים אשר מכסה גם מקרים של אובדן כושר עבודה עקב תאונות או מחלות.

מיהם הנהנים העיקריים של ביטוח חיים

שני הסוגים של הריסק

ביטוח ריסק שאיננו כולל מרכיב של חיסכון, תשלם לשארים של המבוטח קצבה לאחר מותו. ריסק עם חיסכון משלב למעשה, בין תגמולים אשר מקבלים השארים בעת מות המבוטח לבין חיסכון שניתן למבוטח או לשאריו בהגיעו לגיל פרישה.

דוגמאות לחלוקת כספי הביטוח

כאשר רוכשים ביטוח חיים, ניתן לבחור את החלוקה למוטבים של המבוטחים. דוגמה לכך תהיה אדם אשר רוכש לעצמו פוליסת ביטוח חיים המקנה פיצוי בגובה 300 אלף ₪ במקרה של מוות. במידה ולאדם יש בת זוג וילד, ניתן לקבוע לדוגמה כי כספי הביטוח יחולקו באופן שווה בין בת הזוג לבין הילד ושבמידה ושני ההורים יפטרו, כל כספי הביטוח ילכו לילד.

דגשים בבחירת ביטוח

את פוליסות ביטוח החיים אנו רוכשים מתוך תקווה שיקרינו לא ייאלצו לממש אותן. יחד עם זאת, חשוב לבחור את ביטוח החיים בקפידה ולדאוג לשים לב לכל הפרטים הקטנים. חשוב לשים לב למשך ביטוח הריסק, העלות של הביטוח וכמו כן גם גובה הפיצוי שניתן במקרים של אובדן כושר עבודה או של מוות.

חשוב לזכור שביטוח חיים שמכסה מקרים של מוות בלבד לא יוכל לעזור לנו במקרה של אובדן כושר עבודה חלקי או מלא. נושא נוסף שיש לשים אליו לב, הינו העובדה כי כספי הביטוח יכולים להינתן בדמות סכום חד פעמי או כקצבה חודשית.

 

MY ADVCIE מתמחה בבדיקת כפל ביטוחי באמצעות הר הביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button דילוג לתוכן