מה יכול למנוע מאיתנו ביטוח נסיעות לחו"ל

למה אתם חייבים ביטוח נסיעות לחו"ל?

כל חברת ביטוח רוצה, באופן טבעי, למכור כמה שיותר פוליסות ביטוח מצד אחד, אך מצד שני, היא רוצה שיהיו אלה כמה שיותר ביטוחים אשר הלקוחות שלה לא ימהרו להשתמש בהם. אם נגדיר זאת אחרת, חברת ביטוח רוצה למכור מוצר שהלקוח לא יזדרז להשתמש בו.

מהי פוליסת ביטוח באופן כללי

ביטוח נסיעות לחול

בשביל להבין את הפרדוקס הזה, צריך להסביר מה זו פוליסת ביטוח באופן כללי. מדובר במין תעודה שהלקוח משלם עליה מדי חודש, במטרה שבעת הצורך, ביום סגריר מה שנקרא, הוא יוכל לבקש מחברת הביטוח להפעיל את הפוליסה ולהשתמש בה. אז כל הפרמיה שהוא שילם פלוס, אמורה לעזור לחברת הביטוח להפעיל אותה. חברות הביטוח עובדות על עיקרון, שהן מוכרות פוליסות ללקוחות שונים, במקרים מסוימים זה על פי תנאים מסוימים ובמקרים אחרים מדובר בביטוח אחיד.

לחצו כאן לפרטים אודות טיולים מאורגנים

ההנחה שלהן, שלא כל לקוח ירצה ויצטרך להפעיל את הפוליסה, ועל כן הן יוכלו להרוויח על כך. זה נכון לגבי ביטוח רכב, דירה, בריאות, וכן לגבי ביטוחים לחו"ל.

ביטוח נסיעות לחו"ל איננו שונה מביטוחים אחרים במובנים אלה, מאחר ומדובר בביטוח שכל אחד רוכש אותו, כמו ביטוח חיים, לכאורה, אבל לא בהכרח משתמש בו, כלומר לא מפעיל אותו. ואז יוצא שאם לקוח מסוים מבקש להפעיל את הפוליסה, זה לא הפסד מבחינת חברת הביטוח, מאחר ויש שורה של לקוחות שרכשו את הפוליסה מבלי שהם ביקשו להשתמש בה. ההבדל בין ביטוח נסיעות לחו"ל לפוליסות ביטוח אחרות, בא לידי ביטוי בשתי נקודות. הראשונה, מדובר בפוליסה חד פעמית, כלומר רוכשים אותה רק לקראת נסיעה לחו"ל, למשך תקופה קצרה, הנקודה השנייה היא, מדובר בפוליסה אחידה אשר ניתן להוסיף עליה בתנאים מסוימים, בין אם זה לפי סוג הנסיעה או על פי צרכים בריאותיים של הלקוח.

מתי אנחנו לא נוכל לעשות ביטוח נסיעות

מניעת ביטוח נסיעות לחול

ישנן נקודות שחברת הביטוח יכולה להימנע מלבטח לקוח שפונה אליה. ברוב המקרים, היא לא תימנע אלא פשוט תגדיל משמעותית את ערך הפוליסה, מאחר והיא לוקחת סיכון משמעותי, אז היא תעדיף לגבות סכומי כסף גדולים עבורה. אך יש מקרים, כולל בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, שהיא תעדיף לא לבטח כלל.

זה יכול לנבוע משני מקרים עיקריים, הראשונה, מצב בריאותי רעוע שמגביר משמעותי את הסיכון של חברת הביטוח, המקרה השני, אם הלקוח בוחר לנסוע אל מקום מסוכן, למעשה אזור מלחמה, מזור של אסון טבע, סביר להניח שחברות הביטוח גם לא ימהרו לבטח לקוחות ישראליים שנוסעים למדינות שאין לישראל קשרים דיפלומטיים איתן.

יש מקרים, למשל כשאנשים נמצאים אחרי אשפוז, מחלה או פציעה, שחברת הביטוח תסכים לבטח את הלקוח, אך בתנאים שונים מאשר לקוחות רגילים. כמו כן, בגילאים מסוימים חברת הביטוח רשאית לדרוש סכומי כסף שונים בגלל רמת הסיכון שהיא לוקחת כשהיא מבטחת את אותו נוסע.

ראו גם: מידע אודות ביטוח שותפים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button דילוג לתוכן