ביטוח חיים – כל מה שרציתם לדעת

ביטוח החיים נועד להבטיח את יכולת קיומם ושמירה על רמת חייהם של הקרובים אלינו במקרה של פטירה. אנשים רבים נמנעים מהמחשבה על מוות בעודם בריאים אך ביטוח החיים נהיה נפוץ יותר ויותר בקרב אחוזים גדולים מהאוכלוסייה ליתר בטחון. מעבר להבטחת קיומם של הקרובים אלינו, ישנם מקרים בהם נדרש לקנות ביטוח חיים כמו במקרים בהם ישנה דירה הממושכנת לבנק בה הבנק דורש מבני זוג לבטח מקרה בו שניהם נפטרים על מנת להבטיח את החזר הכספים. כמו כן ישנם כמה סוגים של ביטוחי חיים וכמה אפשרויות תשלום עתידיות ולכן חשוב לבחור את ביטוח החיים בקפידה.

ביטוח חיים

סוגים שונים של ביטוחי חיים

ביטוח חיים ריסק למקרה מוות נחשב לרוב לביטוח החיים הזול ביותר. ביטוח זה נועד להגן על המוטבים של המבוטח במקרה של מוות בלבד ועל ידי מתן סכום גדול וחד פעמי למוטבים. כמו כן ישנו ביטוח חיים המבטיח הכנסה למשפחה. בביטוח חיים זה במקרה שלאחר פטירתו של המבוטח תקבל המשפחה פיצוי חודשי בכל חודש בחודשו ועל פי הסכום שסוכם מראש. כמו כן ישנם גם ביטוחים המיועדים להעניק ביטחון למבוטחים בעודם בחיים במקרה של אובדן כושר עבודה או מחלה קשה הדורשת הוצאות גדולות. למידע נוסף הקליקו כאן, חברת my advice   תספק לכם את המידע הנדרש.

כיצד לקבוע את סכום הביטוח?

שאלה זו הינה מהותית בעת רכישת פוליסת ביטוח חיים. משקי בית רבים המורכבים משני בני זוג מעוניינים לבטח את שני בני הזוג. פעמים רבות מבטחים משקי הבית את שני בני הזוג בסכום זהה. זוהי יכולה להיות טעות שכן ישנם מקרים בהם הגבר או האישה מרוויחים יותר מבת הזוג השנייה ולכן ניתן לבטח כל אחד בסכומים שונים מכיוון שהמטרה של ביטוח החיים הינה להבטיח את רמת החיים של המשפחה גם במקרה של אובדן אחד מהמפרנסים. כמו כן יש להכניס לחישובים לא רק את אובדן ההכנסה הקבועה שבאובדן אחד מבני הזוג אלא גם הוצאות נוספות שיידרשו לדוגמא, במקרה והאישה מטפלת בילדים בכל יום, ייתכן וצריך לשכלל בסכום הביטוח גם את העובדה שתזדקקו לשכירת מטפלת לילדים.

כיצד נקבע מחיר הביטוח?

חברות הביטוח מעריכות את סיכון המבוטחים למוות וככל שהסיכון גבוה יותר כך גם עולה מחיר הביטוח. כך למשל משתנים מחירי ביטוח בריאות בין מעשנים ללא מעשנים, אנשים בעלי רקע רפואי בריא ישלמו פחות מאנשים הסובלים ממחלות וישנם גורמים נוספים המשפיעים כמו מקצועות מסוימים, תחביבים ועוד.

מיי אדווייס מתמחה גם בביטוח נסיעות לחו”ל פספורטכארד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button דילוג לתוכן