כפל ביטוחי לא יכול לסייע לכם

 3.5 מיליארד שקל לפח: האם גם אתם משלמים כסף מיותר על כפל ביטוחי?

הציבור הישראלי משלם 3.5 מיליארד שקל כפל ביטוחי, ויתכן שגם אתם משלמים כסף מיותר. השירות של My advice ביטוח יעזור לכם לעשות סדר בביטוחים.

3.5 מיליארד שקל, זה הסכום שהציבור הישראלי משלם לחברות הביטוח בגלל כפל ביטוחי – במרבית המקרים ללא סיבה. חלק מהלקוחות בוחרים במודע בכפל ביטוחי, מתוך מחשבה שהם יקבלו פיצוי כפול במקרה של תביעה, ואחרים פשוט לא שמים לב.

כפל ביטוחי

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

אסף מיכאלי, סגן בכיר לממונה על שוק ההון, חשף בכנסת ביוני השנה את סכומי העתק שמשלמים הישראלים עבור כפל ביטוחי, ואת ענפי הביטוח בהם יש כפל ביטוחי: ביטוחי חיים (28%), פוליסות ביטוח תאונות אישיות (22%), ניתוחים מהשקל הראשון (14%), תרופות (13%), סיעוד (10%), ייעוץ ובדיקות (8).

צריך להבין שכפל ביטוחי אינו בהכרח דבר רע, אולם במרבית המקרים אלה כספים שמשולמים ללא כל צורך. מבוטח שיש לו יותר מפוליסה אחת יוכל לקבל פיצויים מוגדלים בחלק מהמקרים, אולם בדרך כלל הוא יקבל פיצוי רק מפוליסה אחת. כך לדוגמה, מבוטח שיש לו ביטוח בריאות לא ינותח פעמיים או שלוש, גם אם יש לו ביטוח כפול. במקרה כזה, המבוטח הוציא את כספו לחינם עבור פוליסה כפולה ולא מועילה.

שורש הבעיה: חוסר ידע של הצרכן והתעלמות של חברות הביטוח

במהלך הדיון בוועדת הכספים תהה יושב ראש הוועדה, ח"כ משה גפני, איך נוצר מצב זה, בו יש קרוב ל-6.5 מיליון פוליסות ביטוח כפולות, ומה ניתן לעשות כדי למנוע את התשלום הכפול שמכביד על כיסם של אזרחי ישראל. "סוכן ביטוח שלא ידאג ללקוחותיו ולא יזהיר אותם על כפילות בביטוחיהם, אולי צריך לשלול לו את הרישיון?" הציע גפני.

אך נראה שהבעיה אינה סוכני הביטוח, אלא דווקא חברות הביטוח שלא מיידעות את הציבור ואף מוכרות לו פוליסות כפולות בלי שישים לב. האזרח הקטן לא מספיק בקיא במצב הביטוח שלו, ובכיסויים שמוכרים לו או קונה פוליסות בלי מספיק ידע, וכך האחריות נופלת על אלה שמוכרים לאזרחים את הפוליסות.

למרבה ההפתעה, חברי לשכת סוכני הביטוח הצהירו בדיון בכנסת שהם תומכים בהצעתו של גפני. אחד הסוכנים שנכח בדיון הסביר שהדבר האחרון שסוכן ביטוח רוצה הוא כפילות של ביטוחים. מי שמוכר לציבור ביטוחים כפולים הן חברות הביטוח.

הפתרון: פנו לסוכן ביטוח שיעשה לכם סדר בביטוחים

6.5 מיליון פוליסות כפולות, מספר לא קטן שמצביע על כך שקיים סיכוי גבוה שגם אתם סובלים מהתופעה של כפל ביטוחי. כדי לאתר את הפוליסות הכפולות ולהתחיל לחסוך כדאי לכם לפנות לסוכנות ביטוח שתסייע לכם לעשות סדר.

הכירו את My advice, חברת ביטוח שמתמחה בכל תחומי הביטוח, וגם בניתוח תיקים ביטוחיים. נציג החברה יעבור איתך באופן אישי על כל הביטוחים הקיימים כך שתבין בדיוק אילו ביטוחים יש לך ומה הם מכסים. במהלך הבדיקה נמצא את הביטוחים הכפולים שלך, ונמצא כיצד להתאים אותם לצרכים הנוכחיים.

למידע נוסף בנושא כפל ביטוחי

כפל ביטוחי

מה זה כפל ביטוחי

כפל ביטוחי הוא מצב בו אדם רכש מספר כיסויים זהים במספר חברות ביטוח שונות או ביקש להיות מבוטח בכיסוי דומה באותה חברת ביטוח. הרבה פעמים

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Call Now Button דילוג לתוכן