כפל ביטוחי

הציבור הישראלי משלם 3.5 מיליארד ₪ בשנה על כפל ביטוחי. מה זה? איך חוסכים? וכמה כסף אתם מבזבזים?

אנחנו לא אוהבים לשלם כסף מיותר. ממש לא. אנחנו משווים בין מחירי מכוניות, מחפשים את החופשה המשתלמת ביותר וחושבים פעמיים לפני שאנחנו בוחרים איזה סמארטפון לרכוש, והיכן. אז למה בביטוח אנחנו בכלל לא בודקים?

הציבור הישראלי משלם מדי שנה 3.5 מיליארד שקלים על כפל ביטוחי – המון כסף שנזרק לפח. גם אתם משלמים, ובאמצעות בדיקה קצרה תוכלו לחסוך המון.

מה זה בכלל כפל ביטוחי?

מצב בו קיימים למבוטח מספר כיסויים עבור אותו מקרה נקרא כפל ביטוחי. כך לדוגמה, אם אדם רכב ביטוח בריאות, ולאחר מכן רכש פוליסת בריאות נוספת מחברת ביטוח אחרת, ובתנאים דומים, הוא מוגדר כמשלם כפל ביטוחי.

מה הבעיה בזה? ובכן, לפעמים כפל ביטוחי יביא למבוטח פיצוי כפול, אולם במרבית המקרים, הכפל הביטוחי לא יגרום לפיצוי להיות גבוה יותר, כך שלמעשה המבוטח משלם כספים לחינם.

“אין סיכוי שיש לי ביטוחים כפולים”

אתם לא טיפשים, אבל גם אתם לא תמיד שמים לב, וגם אתם משלמים על ביטוחים כפולים. העניין הוא כזה: אנחנו נוטים לעשות ביטוחים בטלפון, בלי לבדוק את כל הפרטים. גם אם ישבתם עם סוכן וקיבלתם מידע מפורט, יתכן שפספסתם ביטוח עלום שעשיתם בעבר. בנוסף, יתכן שמכרו לכם ביטוח נוסף, ואתם לא הבנתם שזה לא משתלם. גם שינויים במקום העבודה, והחלפת חברת הפנסיה עשויים להוביל למקרים של כפל ביטוחי.

אז מה עושים? בדיקת כפל ביטוחי!

בדיקת כפל ביטוחי היא הליך פשוט באמצעותו תוכלו לברר האם גם אתם משלמים על ביטוחים כפולים, וכמה כסף אתם יכולים לחסוך. יש שתי דרכים בהן תוכלו לבצע את הבדיקה.

האפשרות הראשונה היא לפנות לאתר הר הביטוח, שירות שמספק משרד האוצר ובדומה להר הכסף ולהר הכסף 2, משמש כמנוע איתור ביטוחים על פי מספר תעודת זהות. באתר תוכלו להזין פרטים אישיים, ולקבל מידע על כל הפוליסות הרשומות על שמכם. אחרי שתקבלו את התוצאות תוכלו למפות אותן, ולנסות לסדר לעצמכם את תיק הביטוח מחדש.

אבל האפשרות הזו לא מתאימה לכל אחד. מרבית האנשים שומעים את המילה ביטוח ומיד מחפשים שמיכה לדחוף מתחתיה את הראש. אנחנו לא אוהבים להתעסק בביטוח ולא באמת מבינים בזה. אם גם אתם מרגישים כך מול הביטוח, כדאי שתפנו לחברה מקצועית שתבצע עבורכם את הבדיקה.

אנחנו ב-My Advice מתמחים בביצוע ניתוח תיק ביטוחי מקיף. נציג החברה יעבור איתכם באופן אישי על כלל הביטוחים שלכם, ויסייע לכם להבין אילו מהביטוחים הכרחיים ואילו מיותרים.

אחרי הבדיקה נבנה עבורכם תיק ביטוח מסודר, ונעזור לכם להתאים את התיק הביטוחי לצרכים שלכם.

לעוד מאמרים ומידע נוסף בנושא כפל ביטוחי

כפל ביטוחים

כפל ביטוחי

 3.5 מיליארד שקל לפח: האם גם אתם משלמים כסף מיותר על כפל ביטוחי? הציבור הישראלי משלם 3.5 מיליארד שקל כפל ביטוחי, ויתכן שגם אתם משלמים

קרא עוד »

מעוניינים לקבל הצעה מסודרת? השאירו פרטים ונציג יחזור אלכם